Cyriax – kursy nowoczesnej metody medycyny ortopedycznej

Pęd do wiedzy to jedna z cech, jaką chwali się u współczesnych ludzi. Zwłaszcza jeśli są oni profesjonalistami i specjalistami w dziedzinie danego tematu. Lecz szkolić powinni się wszyscy – fryzjerzy, krawcowe i fizjoterapeuci. W ostatnim kręgu dość popularną obecnie staje się metoda ortopedyczna wg dr. Cyriax’a.

Cyriax kursy organizowane w Polsce

Najprostszą metodą poznania wiedzy z danego obszaru jest udział w kursie. Jeśli chodzi o wiedzę opracowaną przez dr. Cyriax’a, można natknąć się na wiele różnych szkoleń. Różnią się one między sobą pod wieloma względami, wyłączając oczywiście samą osobę prowadzącego trenera. Choć też nie jest to czynnik bez znaczenia. Czym jeszcze różnią się kursy? Ceną, długością trwania szkolenia, poruszaną tematyką oraz efektem końcowym kursu, jak uzyskanie dyplomu czy uprawnień do działania na rynku. Szukając ofert kursów na wszystkie te elementy musimy zwrócić szczególną uwagę. O ile bez problemu znajdziemy kurs prowadzony przez uprawnionych instruktorów, o tyle też istnieje możliwość natknięcia się na nie do końca przydatne szkolenie. Dlatego warto sprawdzić listę terapeutów certyfikowanych, gdzie powinno znajdować się także nazwisko szkoleniowca.

Moduły szkolenia Cyriax’a

Pełen pakiet szkoleń ze wspomnianej metody ortopedycznej zalicza zdobycie gruntownej, mocno rozbudowanej wiedzy z 6 modułów:
– wiadomości ogólne i odcinek lędźwiowy kręgosłupa
– odcinek lędźwiowy kręgosłupa, staw łokciowy, nadgarstek i kciuk, odcinek szyjny kręgosłupa, podudzie i stopa
– podudzie i stopa, piersiowy odcinek kręgosłupa, kolano, pośladek i biodro
– szyjny odcinek kręgosłupa, bark, obręcz barkowa, łokieć, nadgarstek, kciuk i ręka, zespół ucisku struktur nerwowych w kończynie górnej
– piersiowy i lędźwiowy odcinek kręgosłupa, staw krzyżowo-biodrowy i skroniowo-żuchwowy,
– kolano, podudzie i staw skokowy, śródstopie i przodostopie.
Po dokładnym przeanalizowaniu powyższych tematów następuje kilkudniowa powtórka zakończona dwuczęściowym egzaminem. Pierwsza część sprawdza teorię pod postacią testu wielokrotnego wyboru, zaś druga sprawdza umiejętności praktyczne nabyte w czasie szkolenia.

Więcej o kursach cyriax i dostępnych terminach dowiesz się na: https://www.movuto.pl/medycyna-ortopedyczna-wg-cyriax-a-etgom-modul-a-warszawa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *