Plastrowanie dynamiczne, czyli sposób na ból o którym nie wiecie

Kineziotaping to nic innego jak oklejanie poszczególnych części ciała kolorowymi plastrami. Jest to metoda terapeutyczna opracowana na początku lat 70′ ubiegłego wieku. Przez długi czas była mało popularna, ale ostatnio wszystko się zmieniło za sprawą wielu sportowców, którzy oficjalnie wychwalają terapię plastrami i twierdzą, że przyniosła im ukojenie w bólach, których nie mogli pozbyć się w żaden inny sposób.


Kinezio plastry – jak je zakładać i gdzie je kupić?

Kinezio plastry są stworzone z bawełny i kleju akrylowego. Zachowują się one podobnie jak skóra – są dość cienkie i rozciągliwe, a dodatkowo wodoodporne. Raz założone można nosić nawet przez kilka tygodni. Dodatkowym plusem jest dość niska cena plastrów i ich łatwa dostępność. Niestety nie ma żadnego sensu samemu zabierać się za oklejanie swojego ciała. Może to zrobić tylko specjalista w tej dziedzinie. Kinezio kursy (zobacz tutaj) kończy dziś wielu lekarzy i fizjoterapeutów – to właśnie takie osoby, odpowiednio przeszkolone, mogą prawidłowo aplikować kinezio plastry. Prawidłowe zaaplikowanie plastra wymaga ogromnej wiedzy z zakresu anatomii ciała. Źle założony plaster nie ma żadnych właściwości leczniczych.

Kineziotaping dla kobiet w ciąży

Kineziotaping znalazł swoje zastosowanie również dla kobiet w ciąży. Plastry nie zawierają w sobie żadnego lekarstwa, a więc są w 100% bezpieczne. Kobiety ciężarne mogą dzięki temu stosować plastrowanie bez obaw o zdrowie swojego dziecka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *